Author: TREVANIAN Genre: , ,
Rating

ISBN:9753900945

 

 

Karma karışık bir kasabaya gitmeye hazır mısınız? Bu kasabada normal bir hayatı olan hiç kimseye rastlamayacaksınız. Kaldırımlarda hayat kadınları, sokaklarda dilenciler, yankesiciler, evlerde kavgalar var. Bu karamsar, iç karartıcı bir havaya sahip olan kasabanın sayfalarında bir de polis gezmekte. Ansızın bir gece ortaya çıkan bir cinayet ve bu cinayetin sonuçlanması için süre gelen bir dizi soruşturma.

İlginç bir yazar olan Trevanian bir kez daha güçlü bir ana karakter ile karşımızda. Diğer kitaplarında (Şibumi, İnfazcı, Katya’nın Yazı) olduğu gibi kötü yanlarının yanı sıra sevebileceğiniz bir karakter yaratmakta usta bir yazar. Her ne kadar kitap bir polisiye havasında görünse de edebi yönü kesinlikle göz ardı edilemez. Betimlemeleriyle, yeri geldiğinde anlatıcının bile sözünü kesen seri konuşmalar ve kasabada bulunan ilginç karakterler ile sürükleyici bir kitap. Fakat kitabı sıkılmadan okumak istiyorsanız bu kitaba zaman ayırmanız gerekiyor. Bölünerek okunması yerine kasabanın içerisine dalarak sokaklarında gezinmek daha sürükleyici ve tatmin edici olacaktır.

Kitapları okurken genelde filminin çekilip çekilememesini düşünürüm. Ve bu kitabı okurken de kesinlikle gözümde güçlü sahneler oluştu. Ana karakter olan polis olarak House dizisinden çoğunuzun bildiğini düşündüğüm  Hugh Laurie gözümde canlandı. Neredeyse o dizideki aynı güçlü ve değişik karakter burada da hakim.

Trevanian’ın tarzını sevenlere, polisiye roman sevenlere, farklı tarzda bir edebi yazı okumak isteyenlere tavsiyemdir.

Piyasa Fiyatı  20,00  TL

www.dr.com.tr    15,00  TL

www.idefix.com     15,00  TL

www.kitapyurdu.com     14,96  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply