Author: JOSE SARAMAGO Genre:
Rating

ISBN:9944756938

 

 

Yazarın önceden de “Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş” isimli kitabını da okumuştum. Farklı edebi tarzı tamamen bu kitapta da devam etmekte. Az paragraf, konuşma cümlelerinin farklılığı ve yazarın kendine has üslubu.

Kabil yazarın ölmeden önce yazdığı son kitabıdır. Bu kitapta biraz derin bir konuya, kutsal kitaplardaki yaşamın başlangıcına gidiyor. Adem ile Havva’nın oğlu olan Kabil’le bir yolculuk yapacaksınız fakat bu yolculuk beklediğiniz gibi olmayacak. Kutsal kitaplarda yazandan tamamen farklı, Tanrı ile ve melekleri ile yüz yüze konuşmaların geçtiği bir kitap düşünün. Zaman kavramının da alt üst olduğu bu kitapta aynı zamanda Nuh, Eyüb, Lilith’e kadar bütün şahsiyetler karşınıza çıkacak.

Yazarın aynı zamanda kitap içerisinde okuyucu ile samimi konuşmalarına da şahitlik ediyoruz ve açıkçası bu kitabın içerisinde bir kara mizaha da yol açıyor.

Açıkçası inancınız çok kuvvetliyse ya da dine yönelik farklı bakış açılarına tahammül edemiyorsanız bu kitap sinirinizi bozabilir.

Bu arada kitabın çevirmeni Işık Ergüven’i de ayrıca tebrik etmek istiyorum. Farklı tarzından dolayı kolay çevrilebilecek bir kitap olmadığını düşünüyorum.

Piyasa Fiyatı  15,00 TL

www.dr.com.tr   10,80 TL

www.idefix.com  8,25 TL

www.kitapyurdu.com  9,75 TL

www.ilknokta.com  11,25 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply