Author: TREVANIAN Genre: , ,
Rating

ISBN:9753901054

 

 

Su gibi akıp giden romanları seviyorum ve Trevanian(Rodney William Whitaker) da bu romanları yazmayı gerçekten iyi biliyor.

Önceden okumuş olduğum “Şibumi” den etkilenerek bu kitabını aldım. Kovalamaca, polisiye dolu olmasına rağmen okurken ana karakterden etkilenerek gayet sakin kalmayı başarabiliyorsunuz.

Okuduğum iki kitapta da çok fazla benzerlik olduğunu söyleyebilirim. Ana karakterler sanata ilgili, duygudan yoksun, yetim ve kesinlikle özel olarak büyümüş olan yetenekli insanlar. Bu özellikle ana karaktere karşı hayranlık duymanızı sağlıyor. Sanırım kitapların tek kötü yanı bir katile bile sempati uyandırabiliyor olması. Sanırım “V for Vandeta” havasında desem birçoğunuz anlayacaktır.

Kitapların bir başka özelliği ise çevresinde çok fazla insan olmasını sevmeyen ana karakterlerin hayatlarında birkaç gerçek dostlarının olması. Bu dostların yardımı ile hikayeye ayrı havalar katarak daha da ilgi çekici hale gelmiş oluyor.

Bu kitabın filme uyarlanışı sırasında bir dağcının hayatını kaybetmiş olması bu gibi durumlardan dolayı da yazarın kitaplarında artık ayrıntıdan uzak kalmaya çalıştığı biliniyor. Zira bir başka kitabında ayrıntıyla yazdığı bir hırsızlık planı sonrasında aynı yöntemle bir müzede hırsızlık yapıldığı da bilinmekte.

Piyasa Fiyatı    20,00 TL

www.dr.com.tr    15,00  TL

www.idefix.com    15,00  TL

www.kitapyurdu.com    16,00  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply