Author: DAN BROWN Genre: , ,
Rating

ISBN : 9789752105737

 

Arka kapak der ki;

“NASAya bağlı bir uydu Kuzey Kutbunun derinliklerine gömülü nadir bulunan bir nesnenin varlığını belirler. Bir süredir bocalamakta olan NASA bunu bir zafer olarak niteler. Amerikan uzay politikasını ve yaklaşmakta olan başkanlık seçimini derinden etkileyecek bir zaferdir bu…

Başkan, Beyaz Saray Gizli Haber Alma Analisti Rachel Sextonı Milne Buzul Katmanına gönderir. Karizmatik bilim adamı Michael Tolland başkanlığında uzmanlardan oluşan bir ekiple Kuzey Kutbuna giden Rachel, bir süre sonra akla gelmedik bir oyunu ortaya çıkarır. Tüm dünyayı amansız bir düşmanlığa sürükleyecek bir bilim sahtekârlığı söz konusudur.

Rachel, Başkanla bağlantı kuramadan Michael ölümcül bir saldırıya uğrar. Gerçeğin ortaya çıkmasını istemeyen esrarengiz biri, katil-lerden oluşan bir ekiple herkesi ortadan kaldırmaktadır.
Issız ve ölümcül bir çevrede bir avuç insanın tüm umudu bu korkunç sahtekârlığın arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. Öğrenecekleri gerçek ihanetin doruk noktasıdır.”

Klasik Dan Brown kitabı. Yoğun bir araştırma, verilen onca emek, harcanan uzun zamanlar ve sonuç olarak tatmin edici bir kitap.

Sanırım Brown’ın kitaplarında beni en çok mutlu eden şey, yeni ve doğru şeyler öğrenebilmek. Kesinlikle yaptığı araştırmaların hakkını veriyor. Bu kitapta da başında yazan “Bu romanda konu edilen bütün teknolojiler mevcuttur.” açıklaması ile yaşasın yeni şeyler öğreneceğim dedim.

Değişik bir konuyu ele alarak bu sefer NASA, siyaset ikilisini karşı karşıya getiren kitabı okurken bir kez daha siyasetin iğrenç yüzünü  görerek nefret ettim.

Kitaba ilk başladığımda, Brown ilk defa sıkıcı bir kitap yazmış, diye düşünüp yaklaşık altmış – yetmiş sayfa sonra kitabı elimden bırakamadığımı fark ettim.

Nefes kesici akıcı üslubu, mekan ve karakterlerin kusursuz tasviri ve olayların akıcılığı ile okunası bir kitap.

Piyasa Fiyatı 26,00 TL

www.dr.com.tr 19,50 TL

www.idefix.com  19,50 TL

www.kitapyurdu.com   20,80 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply