Author: ROBERT SILVERBERG Genre: , ,
Rating

ISBN : 9786053751458

 

 

Bir Robert Silverberg klasiği daha diyebilirim. Cam Kule isimli kitabı ile distopya konusunda tatmine ulaştıran yazar şimdi de farklı bir romanı ile gönlümü fethetti.

Roman kahramanımızın özel bir yeteneği vardır; telepati. İnsanların beynine girerek onların en gizli anlarına, en gizli anılarına, duygularına tanıklık edebilmektedir. Bazen bir lütuf, çoğunlukla ise bir bela olarak gördüğü, küçüklüğünden beri sahip olduğu bu yeteneğini yavaş yavaş kaybetmektedir, yavaş yavaş öldüğünü hissetmektedir. Fiziksel olarak olmasa da onu “o” yapan tek özelliğini kaybetmektedir.

Aslında yeteneği bir kenara bırakırsak belki de güzel bir metafor ile insanların belli bir yaştan sonra kaybettiklerini düşündükleri duygularına, yaşam enerjilerine gönderme yapılmakta. Kadınların menapoz, erkeklerin antropoz ile içine girdikleri fizyolojik ve duygusal değişimler, yaşın ilerlemesi ile farklı işleyen yaşam koşulları…

Her halde özel bir yeteneğin olsa ne olmasını isterdin, diye bana sorsalar bu adamın sahip olduğu yeteneği korkarak da olsa isterdim ama sadece bir süreliğine. Bu telepatik gücün artıları ve eksileri kitap içerisinde öyle güzel verilmiş ki, insanın gözünü korkutuyor.

Kitap içerisindeki farklı dünyaca ünlü şairlerden alınmış dörtlükler, farklı filmlerden alınan replikler ile de süslenmiş. Altı çizilip üzerinde düşünülebilecek beylik cümleler ile bezenmiş.

Sizi bulunduğunuz dünyadan kısa süreli de olsa alıp götürecek, etrafınızdaki insanlara akılda soru işareti ile bakmanıza yol açacak bir eser.

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

içerdn

Piyasa Fiyatı 16,00 TL

www.dr.com.tr   12,16 TL

www.idefix.com  10,40 TL

www.kitapyurdu.com  12,80 TL

www.ilknokta.com  10,40 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply