Author: Matt Haig Genre: , , ,
Rating

Çok fazla kişiden duyduğum, canım arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldığım ve hayatı, kendimi, geçmişi ve geleceğimi sorguladığım kitap…

Nora’nın hayatı tepe taklak olmuştur. Kedisi ölmüş, ailesi ile arası bozulmuş, işinden kovulmuştur. Hayatında iyi giden bir şeyler arar ama bulamaz. En sonunda da bu hayata fazla olduğuna karar verir ve intihar eder. Ve kendisini Gece Yarısı Kütüphanesinde bulur. Burada zaman durmuştur ve kitaplarla dolu kütüphanede Nora’nın hayatının farklı versiyonları vardır. Hayatını değiştirecek olan kitap ise bütün pişmanlıklarının yazdığı “Pişmanlıklar Kitabı”dır.

Kitabı okurken kendi hayatınızı, potansiyellerinizi, pişmanlıklarınızı sorgulamadan yapamıyorsunuz. Nora ile birlikte onun hayatlarına yolculuk yaparken kendinizi de kendi hayatınızdaki farklı evrenlere yolculuk yaparken buluyorsunuz. Ve onunla beraber gelen rahatlama, aydınlanma hali sizi de kendisi ile beraber sürüklüyor.

Kişisel gelişim kitaplarından daha fazla sizi geliştirecek olan ve belki de hayatın birçok anında hatırlanması gereken bir kitap.

Okunması gereken, yaşanması gereken, tadılması gereken bir eser.

Herkese iyi okumalar…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply