Author: ILDEFONSO FALCONES Genre: , , , ,
Rating

ISBN : 9786054456185

 

16. Y.Y. İspanya’sında Müslümanlar ve Hıristiyanların dinlerini yaymak ve kabul ettirmek için verdikleri mücadeleyi konu alan bir roman. Bildiğimiz “Fatıma’nın Eli” ile bir ilgisi yok kitabın bilginiz olsun.

Dinlerin birbiri ile savaşı sırasında babası Hıristiyan, annesi Müslüman olan Hernando’nun insan olarak hayatta kalma ve sevdiklerini koruma mücadelesi sırasında Müslüman ve Hıristiyanların açısından olaylara bakış açısı getirilmiş. Romanın içinde bulunan karakterlerin hepsi çok güçlü. Hiçbir karakter boşa yazılmamış, kurgulanmamış.

Tarihe ilgi duyanların severek okuyacaklarını düşünüyorum.  Kitap her ne kadar 944 sayfadan oluşsa da hiçbir şekilde sıkılmadan okudum. Tam konudan kopacağımı, sıkılacağımı düşündüğüm anda oluşan yeni olaylarla yazar okuyucunun ilgisini ayakta tutmayı başarmış.

Çok fazla karakteri barındırması ve çok uzun olmasından dolayı ara vermeden okunması gerektiğini düşünüyorum. Eğlenceli, neşe veren bir kitap arıyorsanız kesinlikle bu o kitap değil, benden söylemesi…

Piyasa Fiyatı 25,00 TL

www.dr.com.tr  18,75 TL

www.idefix.com 18,75 TL

www.kitapyurdu.com 17,50 TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply