Author: GORDON McALPINE Genre: , ,
Rating

ISBN:6058611931

 

 

Fantastik kitaplardan nedense genelde uzak dururum. “Fantastik” denilince hep iç karartan, distopya tarzında ya da gereğinden fazla abartılmış kitap dizisi gelir aklıma. Bu sene gittiğim Tüyap Kitap Fuarında da korkarak yaklaştım fantastik kitap dünyasına. İç bunaltıcı seriler olmasa da bu okuduğum kitap gibileri bana fazla çocuksu geliyordu (kabul ediyorum yargısız infaz yapmışım). Kolektif Kitap standında duran güler yüzlü arkadaşlar sayesinde bulaşmış oldum bu kitaba ve şimdi serinin geri kalanını da okumak istiyorum.

Bu kitabın konusu Edgar Allan Poe’nun küçük-küçük-küçük-küçük ikiz yeğenleri olan Edgar ve Allan’ın başından geçen macerayı içermekte. Zekaları ile şaşırtan, araştırma duyguları ile çocukların iç dünyasını anlamamızı sağlayan ve birbirlerinin akıllarını okuyabilen mükemmel çocuklar. Kaçırılan kedilerinin peşinden uzun bir yolculuğa çıkıyorlar ve bu yolculuk sırasında başlarından geçen karmaşık ve gizemli olayları çözerek bizi peşlerinden sürüklüyorlar.

Bir günde bitirdiğim ve büyük zevkle okuduğum bu kitaba Sam Zuppardi de çizimleri ile eşlik etmiş ve kitabı daha da can alıcı hale getirmiş. Sanırım içimizdeki çocuğu beslemek için ve hayatın koşuşturmasından uzaklaşmak için bu tarz serilere göz atmakta fayda var.

Siz de zincirlerinizi kırın ve bu fantastik dünyanın sayfaları arasında yol alın.

 Piyasa Fiyatı 15,00  TL

www.dr.com.tr    10,80  TL

www.idefix.com     10,80 TL

www.kitapyurdu.com     9,75  TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply