Author: TIBOR FISCHER Genre:
Rating

ISBN : 9786055162603

 

 

Huzurlu, esprili, tıkır tıkır işleyen bir kitap. Felsefe ile ilgili kişilerin isimlerini görünce kitabı direkt olarak aldım.

Eddie; kel, şişman, tembel bir felsefecidir. Bir gün ülkesini terk edip farklı bir hayat yaşamak için yola çıkar…

Hubert; tek kollu, tek bacaklı, tek gözlü bir soyguncu. Sağlığı hiç iyi olmayan bu adamın yolu bir gün Eddie ile birleşir.

Joyclene; seksi, vurdum duymaz, iki kere boşanmış bir banka müdür yardımcısı. Onun da yolu Hubert ve Eddie ile kesişir.

Eddie’nin ağzından bu üç karakterin tanışmasını sonrasında gerçekleşen bir dizi akıl almaz felsefi soygunu dinliyoruz. Aynı zamanda kendi hayatına dair de bilgiler veren Eddie espri olsun diye söylenmeyen güldüren sözleri, trajikomik hikayeleri ile bir şekilde kitaba bağlamayı başaran bir karakter.

Kitap içerisindeki bazı tespitleri, farklı hayata bakış pencerelerini çok beğendim. Zaman zaman Eddie’nin talihsizliklerine ve talihlerine imrendiğimi de söylemeliyim.

Kitabın arkasında “yüksek sesle gülme garantili” dese de yurdum insanı Murat Menteş’in kitaplarını okumuş ve aşık olmuş birisi olarak sesli gülmediğimi itiraf etmeliyim. Fakat ince espriler, farklı dokunuşlu kelime oyunları ile eğlendiğimi de söylemem lazım.

Su gibi akan soygunlar, ünlü filozofların sözlerini örnek alarak bezenmiş sayfalar, eğlenceli diyaloglar için okunmaya değer bir kitap.

 

Piyasa Fiyatı 17,00 TL

www.dr.com.tr   11,05 TL

www.idefix.com  10,20 TL

www.kitapyurdu.com  12,75 TL

www.ilknokta.com  13,60 TL

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply