Author: Zeynep Ergen Genre: ,
Rating

Şu dünyada saygı duyduğum ve benim için önemli bir yere sahip olan sayılı kişilerdendir Zeynep Ergen, nam-ı diğer Zeyno’m. Seneler önce çok zor bir durumdayken bir arkadaş vasıtasıyla tanışıp o pozitif enerjinin, şaman ruhunun ve kan çekiminin etkisiyle beni yeniden ayağa kaldırmayı başarmıştır. O zaman bana tavsiye ettiği kitabı hatırlıyorum da, “Kurtlarla Koşan Kadınlar” kitabı ile beni bana geri hediye etmiştir. İşte böyle bir Can’ın yazmayı planladığı ve senelerdir üzerinde çalıştığı kitabın çıktığını duyduğumda sevinçten havalara uçtum. Şu zamana kadar okuduğum çoğu kitabın sürecini bilmesem de, uzaktan da olsa doğumuna tanıklık ettiğim bu kitabı sanırım tüm Zeyno Severler büyük bir heyecanla bekliyordu. Ve sonunda kavuştuk 🙂

Zeyno Mimar Sinan Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi mezunu, rüya eğitimleri ile ilgili birçok belgeye sahip bir rüya okuyucusu ve araştırmacısı. Bu kitabın diğer rüya tabirleri kitabından ayıran en büyük özellik Zeyno’nun hep dediği gibi; rüyaların kişilere özel deneyimler olmasından kaynaklanıyor. Doğru yorumlama ve bakış açısı ile aslında bizlere mesajlar vermeye çalışan bilinçaltımızın bir yansıması. Peki kaç kişi, ne kadar biliyor rüyasını yorumlamayı, bize verilmeye çalışılan mesajı fark etmeyi? Etrafımda birçok arkadaşımı da özellikle eleştirdiğim gibi, rüya gördükten sonra Google’dan ne anlama geldiğine bakmak bana garip geliyor. Sonuçta senin için gelen bir mesajı öncelikle kendini sorgulamadan nasıl bir anlam çıkarabilirsin ki? Misal; tam emin olmasam da köpek düşman belirtisi olsa da (bknz. google amca) benim için dosttur, çünkü köpekleri çok severim.

Aslında kendimizi bildik bileli gördüğümüz rüyalar bizlere bir şeyler anlatmaya çalışıyor ve biz çoğunlukla bunları kaçırıyoruz. İşte bu yüzden doğru mesajı almak için doğru yorumlama çok önemli. İşte Zeyno bu kitabında senin rüyalarının, senin için ne ifade ettiğini anlama yolları, sorulması gereken doğru soruları öğretiyor. Yani size kendi rüya yorumcunuz olabilmeniz için bir kapı açıyor.

Uyuyan herkesin faydalanacağını düşündüğüm bu kitabı okumanızı öneririm. Yatağınızın başucunda durmasını da özellikle tavsiye ederim :).

 

Herkese iyi okumalar.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply