Author: MURAT MENTEŞ Genre: , , ,
Rating

ISBN:9750503228

 

 

“Sen nasıl bir beyine sahipsin?” diye gözlerimi kocaman açarak sormak isterdim yazara. Tabii ki “sen” yerine “siz” derdim saygımdan dolayı ama olsun.

Okuduğum diğer kitabı olan Korkma Ben Varım’a yaptığım yorumda da dediğim gibi, sıfatların kralı Murat Menteş. Günlük hayatınızda sıradan olan ne varsa, onun yazdığı kitaplarda bu sıradan şeyler o kadar ilginç hale geliyor ki etrafa bakış açınız değişiyor.  Hiç ummadığınız, günlük hayatta kullandığınız bir kelimenin, bir insanın adı ve soyadı olarak karşınıza çıkması da buna dahil. Bu farklı isimler bile kitap boyunca hafif bir tebessümle devam etmeme neden oldu.

Bu kitapta ana karakterinin maceralarına tanıklık edip, etrafındaki insanlarla tanışıp, beraber kurdukları ilginç işlerin içerisine dalacaksınız. Polisiyeden maceraya, aşktan dostluğa kadar her şeyi bulunduran bir kitap. Son derece garip olaylar, sanki her gün normal bir şekilde yaşanıyormuş da “Aaa buna mı şaşırıyorsunuz siz?” dermiş gibi bir rahatlıkla bizlere sunuluyor. Cümlelerin albenisinin dışında, konusuyla da diğer kitapların tarzlarından tamamen ayrılarak ayrı bir dünya yaratılmış.

Kitapta hem çok fazla karakter olması hem de konuların tek bir karakter çevresinde dönmemesinden dolayı ara vermeden okunmasını tavsiye ediyorum. Zira başladıktan sonra eğer yazarın tarzı da hoşunuza gittiyse elinizden zaten bırakamayacaksınız. Yazar “Romanı, saatte 300 km. gidebilen bir spor araba gibi tasarlıyorum. Dileyen okur yavaş yol alabilir, fakat hızlı okunmaya elverişli bir anlatımı benimsiyorum.” diye kendi sözleriyle de kitabın okunma hızını belirlemiş bulunuyor. Bu da zaten kitap içerisindeki cümlelerin yalınlığına dair ipucu veriyor.

Alper Canıgüz ile tarzlarını da benzetiyorum. İki yazardan birisinin kitaplarını beğendiyseniz diğer yazarın kitaplarına da saldırın derim.

Ayrıca http://www.afilifilintalar.com/ adresinden de iki yazarımızın ve başka yazarların yazılarına da ulaşmanız mümkün.

Piyasa Fiyatı   20,50  TL

www.dr.com.tr    15,38  TL

www.idefix.com      14,35  TL

www.kitapyurdu.com     15,36  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply