Author: AYŞE KULİN Genre: ,
Rating

ISBN : 9789751415622

 

Gizli Anlar Yolcusu” ve “Bora’nın Kitabı” nın devamı niteliğinde bir kitap. Nedense ne kitabın arka yazısında ne de önsöz kısmında seriye ait bir kitap olduğu söylenmemiş. Her iki kitapta da konu edilmiş olan eşcinselliği itici bulan okuyucuları bu kitaptan uzaklaştırmamak için söylenmediğini düşünüyorum.

Ben kitabı okurken birden bire karşıma önceden tanıdığım karakterler çıkınca büyük bir heyecan hissetim. İlk iki kitabı da beğenmiş birisi olarak bu kitap bana bonus gibi geldi.

Derya hiçbir şeyden haberi olmayarak belli bir yaşa gelmiş, hayatını kurmuş bir kadındır. Baba ve annesinin seneler önce arasının neden bozulmuş olduğunu, neden apar topar annesinin Derya’yı da alarak babasından ayrıldığını ve başka bir ülkeye taşınmış olduklarını merak eder. Annesinin hayatı ile uğraştığı bir sırada tesadüfen bulduğu bir mektup ile başlayan araştırmalar hikayemizi başlatır ve güzel bir yolculuğa çıkartır bizi.

Üç kitapta da üç farklı bakış açısıyla aynı konuya değinmiş olan Ayşe Kulin, bu kitabında da sürükleyici, sıkmayan anlatımı ile huzurlu bir kitap sunmuş. İlk iki kitabında erkeklerin bakış açısından bakarken bu kitapta kadınların kırılgan, koruyucu ve şefkatli yanlarını gösteriyor.

Kitabın sonunda yine bir tatminsizlik yaşadım ve “sonu böyle bitmesin bu serinin” diye düşündüm.

Piyasa Fiyatı 20,00 TL

www.dr.com.tr 15,00 TL

www.idefix.com 15,00 TL

www.kitapyurdu.com 16,00 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply