Author: HERMANN HESSE Genre: , ,
Rating

ISBN: 9789750726101

 

Sevgili Hermann Hesse;

Seninle Kaplıcada Bir Konuk, Demian, Bozkırkurdu ve Siddhartha kitapların ile de daha önce tanışmıştım. Kesinlikle Siddhartha ve Demian favori kitaplarım oldu. Kaplıcada Bir Konuk ve şu an bitirdiğim kitabın, Doğu Yolculuğu bana çok çekici gelmedi. Neden dersen; öncelikle bildiğim kadarıyla kendi hayat hikayelerin bu kitaplar. Birazcık kurgu da var tabii ki hikayelerinde. Ve biliyorum ki bu iki kitap ve birkaç kitap daha seni sen yapan kitaplara gittiğin yollarda adım taşları. Ama ne bileyim sevgili Hesse, bana eksik geldin bu kitaplarda.

Belki de daha iyi kitapların ile başladığım için olabilir tabii ki, yoksa ziyadesinde yazar camiasındaki ağabeylere ve ablalara baktığımız zaman sen çok üstlerde yer alıyorsun. Adın her yerde duyuldu, muhtemelen haberin yok ama birçok kişi tarafından çok seviliyorsun. Her şey bir yana, hippi gençliğin kalbine taht kurmuş birisisin. Doğu mistisizmini birçok kişi senin sayende öğrendi. Bu açıdan gerçekten ses getirdin.

İçine girmiş olduğun Doğu Yolculuğu Cemiyeti ile ilgili bize bilgiler aktarmışsın bu kitabında. Hem içsel huzur hem de kendi içine doğru bir yolculuk olmuş senin için. Yeri gelmiş tamamen içine dönmüşsün, bildiğin doğrulardan, kurallarından vazgeçmişsin, yeri gelmiş yalnızlığın kahredici tadına bakmışsın. Dostlarını bile sattığın dönemler geçmiş başından. Her şeyden önce “insan” olmuşsun işte sen bu yolculukta. Önemli olan yolun sonunda doğruyu bulmak değil mi zaten? Geçirdiğin yolculukta başından geçen her şey sana artı olarak dönmüyor mu zaten?

Sözün özü Sn. Hesse beni etkilememiş bir kitabın ile tanışmış olsam da, kesinlikle kayıp değilsin sen.

Herkese iyi okumalar.

Daha fazla  çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz

Piyasa Fiyatı  9,50 TL

www.dr.com.tr  6,18 TL

www.idefix.com  6,65 TL

www.kitapyurdu.com   6,17 TL

www.ilknokta.com  7,22 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply