ISBN: 9789756093115

 

Türkiye’de favori yazarların kimler deseler Ahmet Şerif İzgören başta gelecek isimlerden bir tanesidir benim için sanırım.

Şu zamana kadar okuduğum her kitap bana bir şeyler kattı, ama güldürdü, ama düşündürdü, kesinlikle bir şeyler kattı. En çok sevdiğim yanı ise “yabancı yayınlar, bizim ülkemize göre değil” diyerek bunu akıllara yerleştirmeye çalışması tüm kitaplarında. Kişisel gelişim kitaplarına ait ayrı stantları gördükçe sinirim bozuluyor kitapçılarda. Sanki her okuyan her şeyi uyguluyormuş gibi, ya da Şef’in söylediği gibi Amerika için yazılan bir kitap bizde işe yararmış gibi. Her konuda olduğu gibi kitap seçiminde de dikkatli davranmak lazım. Hele ki kendine, kişiliğine, davranışına, düşünce yapına bir şeyler katmayı hedefliyorsan. Önüne gelen her kitabı okumaktan ziyade doğru kitabı okumak en kolay ve yararlı yol bence.

Şef hiçbir zaman kendisini kişisel gelişim uzmanı olarak görmeyen birisi. Sadece Türkiye’yi bize anlatıyor ve “kendine hangi dersi çıkartırsan” teorisi ile bilgiyi bize bırakıyor.

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor’da da politikacılardan ağırlıklı olarak örnekler vererek doğru davranma, iletişimde karşıdakinin tavırlarından az çok analiz yapmaya yönelik bilgiler veriyor. Fakat her seferinde de uyarıyor, kendiniz olun her şeyden önce, diye. Bu kitapta okuduklarınız sizi değiştirmesin diye. Zaten bu çok zor bir ihtimal. Ama az da olsa kitabın kattığı bilgiler doğrultusunda bazı konularda farkındalığınız artıyor.

Kitap iade garantisi veren tek yayınevi Elma Yayınevi sanırım. Bu da yaptıkları işe, insanlara ve kitaplara olan saygılarını gösteriyor. Şu zamana kadar okuduğum kitaplarını bırakın iade etmeyi, daha da fazla alıp arkadaşlarıma hediye etmeliyim diye düşündüm hep.

Tanışın bu adamla lütfen. Ülkemizi onun gözünden tanıyın bir de… Ve hep dediğim gibi, Ahmet Şerif İzgören bu ülkeyi yönetse herkes o kadar mutlu olurdu ki…

Herkese iyi okumalar.

Daha fazla  çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz

Piyasa Fiyatı  21,00 TL

www.dr.com.tr  14,70 TL

www.idefix.com   13,02 TL

www.kitapyurdu.com    16,38 TL

www.ilknokta.com  14,70 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply