ISBN : 9786054263622

 

Çok fazla fantastik roman okumam. Sanırım gerçek hikayelere, hayatlara bağlı kalmayı daha çok seviyorum. Ama P.C. Cast’in “Deniz Tanrıçası” nı okuduktan sonra büyük bir hata yaptığımı fark ettim. Eskiden çoğumuzun içinde yaşadığı hayal dünyasından kendimi mahrum etmişim.

Hava Kuvvetlerinde çalışan CC doğum günü gecesi yaptığı bir ritüel sırasında hayatında biraz sihir olmasını diler ve dileği gerçekleşir. İş için başka bir ülkeye giderken yaşadığı uçak kazası denizde son bulur ve karşısına çıkan ve bir deniz kızı olan Undine ile bir anlaşma yaparak hayatlarını değiş tokuş eder. Sonrasında da bizi büyülü bir dünyaya götürür.

Her kadının içinde var olan sihirli gücü ortaya çıkartacağına inandığım bir kitap. Gerçeklikten uzak olsa da betimlemeler o kadar başarılı ki hiç olmayan bir dünyayı gözünüzde canlandırabiliyorsunuz ve o dünyada güzel bir yolculuğa dalıyorsunuz.

Eski zaman ile şimdiki zamanın, ayrıca eski zamanda kadına bakış açısı ile şimdiki zamandaki bakış açısının çoğunlukla vurgulandığı bir roman.

Bu kadar sihir olur da aşk olmaz olur mu? Sonuna kadar içinizde hissedeceğiniz mükemmel bir aşk hikayesi. Kitapta cinsellik de çok ayrıntılı olarak tasvir edildiğinden dolayı bu kitabı okumak isteyen küçük arkadaşlarımız varsa önce ebeveynleri bir göz gezdirsin derim.

Son sayfaya kadar büyük bir heyecan ve merakla okuduğumu söyleyebilirim.

Fantastik kitap sevenlere ya da içindeki hayalperest çocuğu hala yaşatanlara tavsiyemdir ve bence tam bir plaj, tatil kitabı.

Piyasa Fiyatı 20,00 TL

www.dr.com.tr 15,00 TL

www.idefix.com  15,00 TL

www.kitapyurdu.com 14,00 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply