Author: HERMANN HESSE Genre: , ,
Rating

ISBN : 9789750723353

 

 

Hermann Hesse’nin tadı damağımda kalan bir kitabı daha bitti.

Emil Sinclair’in on yaşından itibaren ergenlik dönemine kadar geçen hikayesi anlatılıyor. Hayatına giren Damian adındaki çocuk Sinclair’in hayatını değiştirir, bundan sonra attığı her adımda aklında bu çocuk var olacaktır.

İyi ile kötünün bir bedende var olmasını, yapılacak seçimleri irdeliyor kitap. Sinclair de etrafındaki iyiliklerin ve kötülüklerin farkında olan algısı güçlü bir velet aslında. Yaptığı kötülükler sonucunda egosal tatminleri fark ediyor, bunların yol açacağı sonuçları gözlemliyor. Kötü bir dünyada yaşasa da evindeki huzur onu tatmin ediyor, bir noktaya kadar ona yeterli geliyor. Fakat sonrasında, zaman ilerledikçe ve kahramanımız büyüdükçe birçok şey hayatında farklılık kazanıyor.

Hermann Hesse’nin tarzı olarak bu kitabında da mistik öğeler, dinsel konuşmalar hakim. Size bir şeyler katarken aynı zamanda sizi gülümseten, düşündüren cümlelere de rastlıyorsunuz.

Su gibi akıp giden cümleler arasında kitabın nasıl bittiğini anlayamadım. Bu tarz kitapları yazmak sağlam bir hayal gücü ve kullanılabilir bir zekanın gerekliliğini gösteriyor.

Blogumdaki iki yüzüncü kitap olmasından dolayı da ayrıca mutluluk duydum diyebilirim 🙂

Herkese iyi okumalar…

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

IMG_20151213_165042

Piyasa Fiyatı 17,00 TL

www.dr.com.tr   12,92 TL

www.idefix.com  11,05 TL

www.kitapyurdu.com  11,90 TL

www.ilknokta.com  11,90 TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply