Author: CRAIG SILVEY Genre:
Rating

ISBN : 9786053481782

 

Ön yargısız yaklaşırım çoğu kitaba. Konusunu sevdiysem ya da yazarın başka kitabını okuyup beğendiysem, alırım okurum. Ve genelde hayal kırıklığı yaşamam, açık bir kapı bırakırım.

Ama “Çemberin Dışındakiler” tamamen açık olan kapıları büyük bir şiddetle yüzüme çarptı. Kitabı okurken “ne zaman bitecek” diye düşünerek okudum. Yarım bırakmayı sevmediğim için sonuna kadar okudum.

Kör bir kız, çello çalan bir çocuk, bakkal amca, eşini kaybetmiş yaşlı bir adam, hayattan bıkmış bir anne. Şimdi bütün karakterleri alın ve ayrı ayrı hayatlarını okuyun. Sonra bunları birleştirip bir romana çevirin. Çünkü bu kitapta bunu siz yapmalısınız.

Olayların akışını bir türlü yakalayamadım, bende mi bir sorun var dedim. Kitabı okumuş olan başka kişilere de danıştım, bloglara baktım, herkesin yorumu aynı.

Emeğe saygı sonuna kadar ama yazarın bir önceki romanı olan “Tanrı’nın Unutulan Çocukları” nın yakınına bile uğrayamaz bu kitap.

Biraz sert bir eleştiri yapmış olsam da haksız olduğumu düşünmüyorum.

Ayrıca kitapta çok fazla yazım hatası da mevcut. Belki yazarın orijinal yazımına bağlı kalınmıştır diye düşündüm, eğer öyle ise keşke başta bir uyarı yazılsaydı. Martı Yayınlarından okuduğum üçüncü kitap ve bu sorun diğerlerinde de göze çarpıyordu. Kendilerine düzeltmeleri göndermiş olsam da en azından bir teşekkür maili bekledim, hala da bekliyorum.

Piyasa Fiyatı  20,00 TL

www.dr.com.tr  14,40 TL

www.idefix.com  14,40 TL

www.kitapyurdu.com  13,05 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply