Author: TARJEI VESAAS Genre:
Rating

ISBN : 9786050817744

 

 

İtiraf ediyorum, ben bu kitaptan hiçbir şey anlamadım. Benim eksikliğim olabilir tabi ki…

Birbiri ile karşılaşıp bir şekilde bağ kuran 11 yaşlarındaki iki kız çocuğunun soğuk, kar dolu bir kışta yaşadıklarını anlatıyor kitap. Konuşmadan da olsa birbiri ile derin bağ kuran bu iki kızın derin duyguları, hüzünleri anlatılmış. Kitap içerisindeki şiirsel kısa diyaloglar ve anlatımlar ne kadar güzel olsa da bazı kısımlar bana anlamsız geldi. Bu tarzda çok fazla kitap okumamış olmanın vermiş olduğu bir eksiklik olabilir tabi ki. Çeviride bir sorun olmadığına eminim çünkü ödül almış bir çeviri söz konusu. Havada kalan konuşmalar, anlam veremediğim cevaplar… Anlatılan karakterler ve yaptıkları arasında farklar var. Çok zeki olarak söylenen bir karakterin yaptığı anlamsızca şeyleri görebiliyorsunuz.

Bir çağlayanda bulunan Buz Sarayı’nın tasviri gayet güzel yapılmış. Gözde canlandırması kolay. Belki de kitaba dair en çok sevdiğim kısım Buz Sarayı’nın anlatıldığı kısımdı.

Kitabın masalsı yanı ağırlıkta. Farklı bir edebi tarzı var kesinlikle. Beni alıp götürmemiş olsa da şiir sevenlerin ya da masalsı kitapları sevenlerin hoşuna gidebilir diye düşünüyorum.

Her kitap herkeste farklı duygular uyandırır, farklı bir biçimde içine alır… Okumaya devam 😉

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

IMG_20151111_230804

Piyasa Fiyatı 15,00 TL

www.dr.com.tr   11,40  TL

www.idefix.com  11,40 TL

www.kitapyurdu.com  10,50 TL

www.ilknokta.com  12,00 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply