Author: Giulia Enders Genre: , ,
Rating

Sevgili Giulia Enders,

Teşekkürler. Bu kadar okuduğum bilimsel ve karmaşık kitaplardan sonra hem bir şeyler öğreten hem de boğmayan bu pırt ve kaka dolu kitap ile evime misafir olduğun için teşekkürler.

Bağırsağın önemi son zamanlarda fazlası ile arttı. Hem bilimsel çevre bağırsak ile daha fazla ilgilenmeye başladı, hem de gözlemlediğim kadarıyla bağırsak ile ilgili kişisel sıkıntılar arttı. Çevremde kiminle konuşsam illaki bir sindirim, boşaltım sorunu yaşıyor ya da yaşamış. Ne yazık ki bu camiaya ben de bir sene önce katılmıştım. Umarım bir daha katılmam 🙂 İşte doktor yazarımız da halka bir şekilde yardımı olabilmek adına bu kitabı yazmış.

Bağırsak ile ilgili kitap ararken birçok kitaba denk geldim. Neden bu kitap derseniz, yorumlarda esprili bir dil ile yazıldığı ve akıldaki sorulara yanıt verdiği yazıyordu. Peki kitabı okuduktan sonra bu yorumları onayladım mı? Evet diyebilirim. Kitap tamamen bağırsak ile ilgili değil. Sindirim, boşaltım sistemi, çeşitli hastalıklar ve bu hastalıklardan korunma yolları, doğru beslenmeye dair ipuçlarını içeriyor. Yani içerisinde kendinize katabileceğiniz şeyler mevcut. Ama kitaba bayıldın mı derseniz, işte orada tam olarak evet diyemiyorum. Neden bilmiyorum ama tam olarak şahsi olarak beklediğim şeyleri ya da sorularımın cevaplarını içermediği için olabilir.

Yine de hem kafam rahatlasın hem de bir şeyler öğreneyim diyorsanız evet bu kitap okunabilir.

Piyasa Fiyatı 24,95 TL

www.dr.com.tr 18,21 TL

www.idefix.com 18,21 TL

www.kitapyurdu.com 18,71 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply