Author: Genre: , ,
Rating

Yalom yine yazmış… Sağlam yazmış… Öyle böyle değil yani…

Kitabın konusu şöyle; Sağlık kontrolüne giden psikiyatr Julius ölümcül hastalığa yakalandığını öğrenir. Aldığı bu haber geçmişini sorgulamasına sebep olur ve eski hastalarını araştırır. Bu sırada geçmişte tedavi etmeye çalıştığı ama başarısız olduğu hastası Philip’in dosyasına denk gelir ve durumunu öğrenmek ister. Onunla iletişime geçtiğinde kendi terapisinin değil de, Schopenhauer’in terapisinin işe yaradığını öğrenir. Karşılıklı buluştuktan sonra bir anlaşma yaparlar. Philip, Julies’in grup terapisine katılacaktır, Julies da Philip’e süpervizörlük yapacaktır.

Philip’in değişik karakteri sizi de tahminimce beni olduğu kadar rahatsız edecektir. Bir robot gibi yaşayan bu adam bir de üzerine felsefi danışman olmak istiyor… Ama o grup terapisi yok mu o grup terapisi… İşte o odada birçok şey konuşulacak ve çok fazla değişik karakteri tanıma fırsatını elde edeceksiniz.

Kitap tek kelime ile mükemmeldi. Hem hayatı sorgulama, hem ölüme bakış açısının yorumlanması açısından size de çok fazla şey katacaktır eminim ki…

Pişman olmayacağınız, her sayfasında keyif alacağınız bir kitap.

Herkese iyi okumalar…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply