Author: GEORGE ORWELL Genre: ,
Rating

ISBN : 9789750726491

 

 

Git gide kilo alan, kırk beş yaşına gelmiş ve takma diş kullanan George Bowling’in ilk ağızdan anlattığı hayatını dinlediğimiz bir kitap. İki çocuk babası bu tombik adam, yakında savaşın çıkacağını, Hitler’in hayatlarını karartacağını herkes gibi görmektedir. Eskiden savaşa tanıklık etmiş bu adam çocukluk zamanlarının masum, vahşi, yenilik dolu ve tek düze zamanlarına doğru bizi yolculuğa çıkartır.

George Orwell’in kendine has mizahı ile süslenmiş bir eser. Bir beyin bu kadar yaşanmamış şeyi bu kadar ayrıntı ile nasıl ortaya çıkartabiliyor, hayal edebiliyor anlayamıyorum. Muhtemelen Orwell’in hayatında yaşadığı anlar da kitap içerisinde yer almıştır diye düşünüyorum. 254 sayfalık bir kitap ve birkaç konuşma cümlesi dışında kahramanımızın bize hayatını anlattığı cümleler ile bezeli.

Bölük pörçük okuduğum için bazı yerlerde konudan koptum ne yazık ki. Bu kitap iki iş arasında okunacak bir kitap değil kesinlikle. Kitabın hakkını vererek zaman ayırmak lazım.

George Orwell’in hayatı, doğayı, kapitalizmi, hayatın işleyişini, kadın erkek ilişkilerini irdelediği, her zamanki göndermeleri ile dikkat çeken okunulası bir eser.

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

boğulmamakiçin

Piyasa Fiyatı 20,00 TL

www.dr.com.tr   15,20  TL

www.idefix.com  15,20 TL

www.kitapyurdu.com  14,00 TL

www.ilknokta.com  15,00 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply