Author: CHARLES DICKENS Genre: , ,
Rating

 

 

Bu masalsı kitabımızın kahramanı yedi sene önce ortağı olan yakın arkadaşı vefat etmiş bir iş adamı. Scrooge herkese kötü davranan, mutlu olmayı bilmeyen, sadece çalışmak için yaşayan ve Noel ruhunu dahi yaşayamayan, can sıkıcı birisidir. Noel’e birkaç gün kala Noel Ruhu tarafından ziyaret edilir ve hayatını tamamen değiştirecek bir deneyime tanıklık eder.

Kitaba başladığımda biraz fantastik çocuk kitabı gibi geldi. Hayaletler, ruhlar v.s. Ama ilerledikçe altı çizilesi cümleler ile karşılaştım. Bencil, hiçbir şeyi umursamaya bir adama inat, çevresinde bütün olumsuzluklara rağmen mutluluk peşinde koşan insanlar vardı. Aslında kitabın ruhunu tam olarak yakalamak açısından (ülkemizde ne yazık ki Noel’e, yılbaşına tepkili insanlar olmasından dolayı) bayramları düşünerek, çevremizdeki insanları ya da kendimizi düşünerek de kendimize bir şeyler katabileceğimiz bir kitap.

Aslında konu şaşırtacak bir konu değil. Ama usta yazarın cümleleri ile verilmek istenen mesajlar o kadar güzel verilmiş ki… Hepimizin içinde olduğunu düşündüğüm küçük de olsa kötülüklere dair çok güzel mesajlar içeriyor, tabii ki anlayana…

Bir Pazar günü keyifli bir kitap okumak istiyorsanız bu kitap tavsiyemdir.

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

11225261_1049039655120192_8178372769063131167_n

Farklı yayınevlerinde farklı fiyatlara bulabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply