Author: David Eagleman Genre: ,
Rating

Akıllarda soru işareti bırakan, ne olursa oldun hala çözülememiş ve en çok merak edilen organ; beyin.

Sanırım beyin ile ilgili kitap okumak, sıkılmamak ve zevk almak istiyorsanız David Eagleman’ın kitapları bu konuda biçilmiş kaftan. Incognito kitabını da büyük bir keyif ile okumuştum, şimdi de Beyin ile çok eğlenceli, merak gideren ve çok güzel bilgiler katan bir kitabına daha kavuşmuş oldum.

Eagleman’ın kitaplarını başarılı yapan, yaptığı yoğun araştırmalar dışında bunları bize anlatış şekli. Her konu üzerine birebir katılmış olduğu birçok deneyden örnekler verdiği için karmaşık bir konuyu bile anlamanız çok rahat bir hal alıyor. Belki de her bölümü okurken bir kaç kere “vay be” demişimdir. Hem şaşırıyorsunuz hem de bu bilinmeyen organa dair hayranlığınız daha da artıyor.

Zamanın kavranması bize bazen neden değişken gelir? Panik anında yavaş akan zaman düşüncesinin özünde ne yatıyor? Gerçekten sadece gözlerimizle mi görüyoruz? Başka türlü görmemiz imkansız mı? Duyularımız bizi ne derece etkiliyor? Herkes aynı şeyleri mi görüyor, aynı şeyleri mi hissediyor, yoksa hepimiz birbirimizden tahmin ettiğimizden daha mı çok farklıyız? İşte bu tarz ve daha da keyifli soruların cevapları için bu kitap tavsiye edilir.

Eğlenceli bir araştırma kitabı ve elinizden bırakamayacağınız bu eserle umarım en kısa zamanda tanışırsınız.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply