Author: MICHELLE KNIGHT & MICHELLE BURFORD Genre: , , ,
Rating

ISBN:6053484516

 

 

Gerçek hayattan alınan romanları, filmleri hep sevmişimdir. Ama “Beni Bulun” tarzındaki romanları içimden hep keşke kurgu olsaydı, gerçek olmasaydı, hiç kimse bunları yaşamak zorunda kalmasaydı diyerek okuyorum.

On bir yıl bir evde hapis halde yaşamak, tecavüze uğramak, aşağılanmak, psikopat bir adamın hayatına tanıklık etmek, yanınıza sizden birkaç yıl sonra gelen iki kızın da aynı şeyleri yaşadığına tanıklık etmek… Akılların alamayacağı, hayal dahi edilemeyecek bir süreç.

Her sayfada, her satırda yazar Michelle Knight’ın hayata tutunma azmini görmek, ne olursa olsun hayatta yaşanacak güzel şeyler olduğuna inanarak hayatta kalmasını izlemek sıradan hayatlar yaşayan ve sıradan sorunlardan dert yanan bizler için bir örnek teşkil ediyor. Dünyaya kadın olarak geldiysen zaten 1 – 0 yenik başlıyorsun her şeye. Hele bir de etrafta ki kötü insanların varlığını düşündükçe hayat daha da zor hale geliyor.

Kitaba dair yazılabilecek çok şey yok aslında. Bir hayat, bir yaşanmışlık, acı dolu on bir yıl ne kadar yorumlanabilir ki?

Yazarın kitabı yazma amacı çok basit; bir şeylerden şüphe duyarsanız lütfen polisi arayın… Dünyada ve ülkemizde şu an bile kaçırılma olayları çok fazla yaşanırken biz belki de etrafımıza daha dikkatli bakmayı öğrenmeliyiz. Belki bir hayatı kurtarmak bizim elimizde.

Okuduklarınızdan kolay etkilenen birisi iseniz bu kitap size ağır gelebilir. Kitap içerisindeki on bir yıllık hayat rahatsız edici boyutta ama bir şekilde bir şeyler yaşayıp da birisine anlatamayan insanlar için de bir umut kapısı niteliğinde.

Kitabı bugün aldım, bugün bitirdim. Emin olun elinizden bırakamayacağınız bir anlatım, bir tanıklık süreci.

Piyasa Fiyatı   17,00  TL

www.dr.com.tr    12,24  TL

www.idefix.com      12,24  TL

www.kitapyurdu.com     11,09  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply