Author: Dan Brown Genre: , , ,
Rating

Dan Brown’ın kitaplarının hiçbirisine sanırım şüphe ile başlayamayız. Keyif alacağımızı, bizi alıp götüreceğini biliriz. Başlangıç kitabına da aynı duygularla başladım ve tabii ki pişman olmadım. Da Vinci Şifresi ve Cehennem kitabından sonra üçüncü favori kitabım halini aldı.

Dünyanın güncel konuları olan teknoloji, bilim ve din konularını ele alıyor yazarımız bu kitabında. Bütün dinleri çürüteceğini iddia eden bir kaşif, tabii ki yakın dostu Robert Langdon’ın da dahil olduğu olaylar dizisini başlatıyor. Kitabı okurken ister istemez artık ana karakteri gözünüzde Tom Hanks canlandırıyor.

Beni bu kitapta en çok etkileyen kısım, tartıştığı konulara ek olarak ağırlıklı olarak İspanya’da geçmesi oldu. Gidip gördüğüm, hayran kaldığım ve kesinlikle bir kez daha gideceğimi bildiğim bu eşsiz ülkede gezdiğim yerlerin tasvirini ve olayların orada geçişini izlemek çok keyifliydi. Eşsiz bir İspanya turu daha atmış oldum yani.

Sözün özü, Dan Brown hayranlarının çoktan okuduğunu düşündüğüm, benim biraz geç kaldığım bu kitabın kesinlikle okunması gerektiğini düşünüyorum.

 

Herkese iyi okumalar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply