Rating

ISBN:6054456017

 

 

Tanrıça Serisinin ikinci kitabı ile de buluştum sonunda. İlk kitabı olan “Deniz Tanrıçası”nı büyük bir beğeni ile okumuştum. Bu kitapta da aynı sihirli dünyaya yolculuk yaptım.

Bu tarz fantastik kitapları sevmeye başladım. Büyüklere masallar olarak adlandırıyorum ben ve bizim içimizde yok olmuş olan ya da yok edilmeye çalışılan “hayal kurma” gücünü bizlere yeniden kazandırdığını düşünüyorum.

Başkarakterimiz olan Lina bir fırın işletmektedir ve sıkıntılı bir dönemden geçmektedir. Bu sırada bir kitapçıdan elde ettiği sihirli bir kitap sayesinde Mitolojik Tanrı ve Tanrıçaların var olduğu bir dünyaya gider. Bu dünyada ruhunu Bahar Tanrıçası Persephone ile değiştirerek değişik bir yolculuğa başlar. Ve kendisine bir görev verilir; Ölüler Ülkesi’ni düzene sokmak.

Yazarın mükemmel hayal gücü ile Ölüler Ülkesine(!) farklı bir bakış açısı getirmiş. Tasvirlere ilk kitabında olduğu gibi bayıldım. Olmayan, görülmemiş bir boyut ancak bu kadar başarılı tasvir edilebilir ve bu kadar güzel hayal gücümüzü devreye sokabilir.

İlk kitabındaki gibi yine cinsellik konularına da değinilmiş bu kitapta. Kadın erkek ilişkilerine de bu şekilde farklı bir bakış açısı getirmiş.

Tam bir tatil kitabı olduğunu düşünüyorum. Ben bir günde bitirdim ve elimden bırakamadım, büyük bir zevk ile okudum. Serinin devamını da aralıklarla devam ederek bitirmeyi planlıyorum.

Kitaba dair tek eleştirim sanırım kapak tasarımı olacak. Biraz fazla ve gereksiz bir ürkütücülük hakim kitapta. Sanırım daha güzel bir kadın fotoğrafı kullanabilirlerdi.

Piyasa Fiyatı  20,00 TL

www.dr.com.tr   15,00 TL

www.idefix.com  13,00 TL

www.kitapyurdu.com  13,00 TL

www.ilknokta.com  15,00 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply