Author: ALAIN DE BOTTON Genre: , , , , ,
Rating

ISBN: 9789755708140

 

Belki de felsefe üzerine ilk okuduğum kitap Alain de Botton’un “Felsefenin Tesellisi” isimli kitabıydı. Çok sene geçmiş olmasına rağmen o kitabı da büyük bir keyifle okuduğumu hatırlıyorum.

Bu kitabında da çok tatlı bir tarz ile bize hem bir roman sunmuş hem de felsefi görüşlerini bizlerle paylaşmış. Çocukluk dönemlerinin de detaylandırıldığı Rabih ve Kirsten’in tanışıp flörtleşmeleri, sonrasında evliliğe doğru giden yolları, çoluk çocuğa karışmaları, aldatmaları, ihanetleri, kavgaları yani ortalama bir ilişkide yaşanan olaylar sıkmadan, boğmadan anlatılmış. Karakterlerden birisinin düşüncesini bizlere aktardıktan sonra kendi felsefi bakış açısını satır aralarında sunması kitabı biraz da araştırma kitabı tarzına sokmuş. Sanki yazar ile beraber bir film izliyorsunuz ve arada durdurma tuşuna basıp “bakın burada aslında Kirsten’in böyle davranma nedeni şu olaydı.” şeklinde paylaşımlar yapıyormuş havası var.

Karakterlerin yaşadıkları ile ilgili eninde sonunda kendi hayatınızda yaşadığınız olaylara denk gelen süreçleri bir kez daha deneyimleyip, profesyonel bir görüş ile yeniden değerlendirme şansını elde ediyorsunuz.

Yani içerik olarak bakıldığında klasik bir aşk kitabından ziyade size gerçek aşkı tanıtan bir kitap halini almış. Tatlı tatlı, cicim ayları kokan sayfalardan ziyade gerçek hayatta etrafımızda yaşanan ya da bizim yaşadığımız tarzda duygular bunlar. Aşk Dersleri veriyor yani yazar aslında bizlere. Hayaller ve gerçekler kıyaslamasını vuruyor yüzümüze.

Büyük bir keyif ile bu iki gencin hayatlarına tanıklık ettim. Bir ilişki içerisindeyseniz eğer bu kitap sizler için dahada bir anlam kazanabilir.

Herkese iyi okumalar.

Daha fazla  çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz

Piyasa Fiyatı  18,00 TL

www.dr.com.tr  12,60 TL

www.idefix.com   12,60 TL

www.kitapyurdu.com    14,40 TL

www.ilknokta.com  13,50 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply