Author: ANNE FRANK Genre: , , ,
Rating

ISBN : 9789944824514

 

 

Çocuk ne zaman büyür? Ya da insanlar…? Yaşadıkları doğrultusunda mı yoksa yaş ile mi alakalı büyümek? “Anne Frank’ın Hatıra Defteri” gösteriyor ki, kesinlikle yaş ile alakalı değil. Yaşanmışlıklarla, yaşananlarla alakalı…

Anne Frank 12 Haziran 1942 ve 1 Ağustos 1944 tarihleri arasında bir günlük tutar. Günlüğünün konusu başta kendi çocukluk hikayesi olsa da bir süre sonra Nazi soy kırımından kaçmak için sığındıkları ve “Arka Ev” adını verdiği, sekiz kişinin sığındığı bir evin hikayesidir. Bir gün Arka Ev’de radyo dinlerken Hollanda hükümeti için Almanların yaptığı zulmün en iyi kanıtının özellikle günlükler olacağını duyar ve savaş sonrasında çıkartmayı istediği kitabı için günlüğünü kullanmaya karar verir. Fakat ne yazık ki on beş yaşında öleceğinden habersizdir.

Sayfalar arasında gezerken bir çocuğun ergenliğe adım atışına, ailesine karşı içinde gelişen öfkeye, duygusal değişimlerine şahitlik ediyorsunuz. Aynı zamanda birbirini tam anlamıyla tanımayan sekiz kişi bir arada yaşadığı ve göğüs gerdiği açlık, korku, hijyenik şartların sağlanmasındaki zorluk da Anne Frank’ın satırlarıyla bize ulaşmakta.

Her şeye rağmen, savaşa rağmen, onu anlayamayan büyüklerle beraber aynı ortamda kapalı kalmış olmasına rağmen içinden hiçbir zaman umudu yok etmeyen bu çocuğa karşı büyük hayranlık besledim. Eğer yaşasaydı eminim ki çok önemli yazarlardan birisi haline gelecekti, çünkü onun hayali de buydu.

Sizin ta içinize kadar işleyecek bir hikaye… sonu mutlu sonla bitseydi daha da güzel olurdu. Savaşın getirdiği kötülüklerin görünmeyen küçük alanlardaki etkisini bizlere sunması açısından eşsiz bir eser yazmış Anne Frank… Ayrıca babası Otto Frank’ı da bu eserin Anne’nın ölümünden sonra tüm dünyaya yayılması konusunda gösterdiği çabadan dolayı da tebrik etmek lazım. Kızının hayalini gerçekleştirmeyi başarmış, değerli bir baba…

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

1546171_1005309979493160_5265295975570107025_n

Piyasa Fiyatı 19,50 TL

www.dr.com.tr   12,67 TL

www.idefix.com  14,82 TL

www.kitapyurdu.com  13,65 TL

www.ilknokta.com  15,60 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply