Author: PAULO COELHO Genre: ,
Rating

ISBN:9750723209

 

 

Bu kitabı beğenip beğenmediğim konusunda, tavsiye edip etmeme konusunda biraz kararsızım. Açıkçası beni çok sarmadı, zaman zaman boğdu ama bunun nedeni yaşantıyla alakalı diye düşünüyorum. Birkaç senelik bir evliliğim olsaydı eminim ki bu kitap bana terapi gibi gelecekti.

Kitap, uzun süredir bir evliliği olan, iki çocuk sahibi, bağlılığından şüphe edilmeyen sevgi dolu bir eşe sahip Linda adında bir kadını anlatmakta. Aslında Linda’nın tek sorunu, hayatının tamamen sorunsuz olmasıdır.

Beyin ve ruhumuzun arasında uçurumlar genişlediğinde hepimiz bir şekilde sıkıntıya düşeriz. Duygularımız bir şeylerin gerçekleşmesini isterken, beynimiz ise mantığı ile bizi durdurmaya çalışır. Peki hangisinin doğru olduğunu nereden bilebiliriz? Belki de kaybolmadan kimliğimizi bulabilmemiz imkansızdır.

Simyacı’nın yazarı Paulo Coelho bir kadının psikolojisini inceleyerek bize iç dünyasını yansıtmış.

Çevremde de gördüğüm çoğu evlilikte yaşanan sıkıntıların bir kısmını yansıtmış kitap. Uzun süre yan yana zaman geçiren çiftlerin bir süre sonra monotonlaşan evlilikleri ve içlerinden birinin eninde sonunda düşünsel olarak dahi olsa bir arayışa girme isteği. Aslında aranan şey sadece sevgidir ve belki de gerçek sevgi bu monotonluğun içindedir.

Yoğun olarak cinselliği de içerisinde bulunduran bu kitap içerdiği çok az konuşma cümleleri ile bir kadının beynine yolculuk yapmanızı sağlayacak. Evliliğinin, ilişkilerinin monotonlaştığını düşünen her kadına belki de iyi gelecek bir psikiyatr.

Piyasa Fiyatı 19,50  TL

www.ilknokta.com 14,63 TL

www.idefix.com     14,62 TL

www.kitapyurdu.com     13,62  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply