Author: ALESSANDRO BARICCO Genre: ,
Rating

ISBN:9755107622

 

 

 

Bu kitabın aynı isme sahip “İpek” filmini izlemiştim seneler önce fakat baştan sonuna kadar izleyememiştim çünkü içimi bunaltmıştı.

Kitabı okumaya başladıktan sonra bu kitabın o film ile bağlantısı olduğunu fark ettim. Kitabın da beni boğacağını düşündüm fakat gayet kısa olan kitap (108 sayfa) kısacık bölümlerle yazıldığı için bir günde bitti.

Kitap içerik olarak ipekböceği alım satımı ile hayatını sürdüren Herve Joncour’un yaşamını anlatıyor. Hastalıksız ipekböceği bulmak umuduyla uzun bir yol kat ederek Japonya’ya giden bu adam orada çocuksu bir kadına bağlanır. Aralarında hiçbir şekilde konuşmanın geçmediği bu ilginç ilişki sırasında Herve, bir tarafta da kendisine bağlı, sorgusuz sualsiz ona aşık olan karısı ile arada kalır.

Kitap şiirsi bir havada yazılıp çok fazla ayrıntıya sahip olmadığı için, belki de mükemmel bir hale gelebilecekken sadece bir romanın özeti gibi geldi bana. Ya da farklı bir tarza sahip olduğundan dolayı alışılmış roman tarzını aradı gözlerim.

Eksik bir roman gibi gelmesini bir kenara bırakırsak verdiği duygular, konuyu bize aktarması ve bir solukta okunması açısından tatmin edici bir kitap.

Ne olursa olsun bu farklı tarzı tatmanız gerektiğini düşünüyorum.

 

Piyasa fiyatı 10,00 TL

www.dr.com.tr 7,50 TL

www.idefix.com.tr 7,50 TL

www.kitapyurdu.com.tr 6,99 TL

Sizin oyunuz
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave a Reply