Author: JAN-PHILIPP SENDKER Genre: , , , ,
Rating

ISBN : 9786054629299

 

Kitap arka kapağı der ki;

“Amerika, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Japonya, Sırbistan, İsrail ve Hırvatistanda sadece, okuyanların birbirlerine tavsiyesiyle yüz binlerce sattı, en çok konuşulan kitaplardan biri oldu.

Başarılı ve ünlü bir avukat olan babası tam da Julianın fakülteden mezun olduğu günün ertesi sabahı ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Birkaç yıl sonra ise annesi şans eseri bulmacanın bir parçasını bulacaktır – Mi Mi adlı gizemli bir kadına 40 yıl önce yazılmış ama gönderilmemiş bir mektup.
Babasının geçmişindeki gizemi çözme isteğiyle Julia kariyerini ve önünde onu bekleyen hayatı bir kenara koyar ve Mi Minin bir zamanlar yaşamış olduğu yere gider. Yolculuğu onu doğunun esrarengiz bir bölgesine, küçük bir dağ kasabasına götürür. Orada babasını tanıyan ve kendisi hakkında da inanılmaz şekilde bilgi sahibi olan bir adamla karşılaşır. Merakına teslim olarak onunla her öğleden sonrası buluşup ondan babasının gençliği hakkında şaşırtıcı hikayeler dinler – çocukken kör olmuş, manastırda yetiştirilmiş ve hepsinden öte oralı bir kıza delice bir tutku beslemiştir.”

Hani eskiden yatmadan önce anne ve babalarımızın anlattığı hikayeler vardı, bizi apayrı dünyalara götürür, hayal kurmamızı sağlardı. Nedense ben bu kitabı biz büyükler için yazılmış bir hikaye havasında okudum.

Kitabın içinde yaşanan onlarca zorluğa rağmen içinizi bunaltmadan okuyorsunuz. Çoğu kişinin yaşayamayacağı bir aşk hikayesini konu alan bu roman, sizi Kalaw adındaki bir yere doğru sürükleyecek ve oradaki insanların yaşam şartlarına, ritüellerine de tanıklık edeceksiniz.

Yazar yalın cümleler kullanarak okuyuşu kolaylaştırmış. Kitapta gezinirken baş karakterlerin gördükleri ve duyduklarına dair her şeyin betimlemesi kusursuzca yapılmış. İlk kitabı olmasına rağmen büyük satış başarısını yakalamış olan bir yazar. Sadece tavsiye ile ve reklamsız olarak bu kadar başarıya ulaşmış bir kitabın içinden kendinize iyi gelecek birkaç satır ödünç alabileceğinize  eminim.

Piyasa Fiyatı 16,00 TL

www.dr.com.tr 11,52 TL

www.idefix.com   11,52 TL

www.kitapyurdu.com   10,44 TL

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Leave a Reply